Park Miniatur Świat Marzeń

Polska
Kraj: Polska
Kontynent: Europa
Kategoria: Parki rozrywki
Województwo: Małopolskie
Miejscowość: Inwałd
Strona Internetowa: parkminiatur.com
GPS: N: 49°51'59.99", E: 19°24'27.61"
Park Miniatur Świat Marzeń
Park Miniatur Świat Marzeń - panorama
Inwałd to niewielka miejscowość w południowej Polsce (województwo małopolskie), położona w pobliżu Andrychowa. Tym co przyciąga tu wielu turystów jest tu otwarty w 2007 roku Park Miniatur Świat Marzeń. Dla gości przygotowano tu starannie wykonane makiety popularnych zabytków jak i nowoczesnych budowli jakie spotkać można zarówno w Polsce jak i na świecie. Całość podzielona jest na dwie strefy tematyczne: Świat w miniaturze i Polska w miniaturze. Większość makiet wykonana jest w skali 1:25, ale są także budowle imponujących rozmiarów, na teren których można wejść jak m.in. Plac św. Piotra (skala 1:15), Plac św. Marka (skala 1:10) czy warszawski Stadion Narodowy (skala 1:50). Ponadto obejrzeć można tu także m.in. rzymski Łuk Triumfalny, budynek Białego Domu w Waszyngtonie, Krzywą Wieżę w Pizie, Koloseum, Ateński Akropol, Wieżę Eiffla oraz znajdujące się na Wyspie Wielkanocnej słynne posągi Moai. Oprócz miniatur w Parku przygotowano także inne ciekawe atrakcje takie jak rozciągający się obszarze 2 tysięcy m2 Zielony Labirynt, Koło Młyńskie, zjeżdżalnia Super Ślizg, multimedialne Kino 5D oraz Wystawa Skarbów Tutenchamona i Egipt Horror Show.
W sąsiedztwie Świata Marzeń znajduje się otwarty w 2009 roku Park Dinozaurów z makietami przeszło 50 różnych prehistorycznych gadów. Jest to jedyna w Europie kolekcja dinozaurów, pochodząca ze Stanów Zjednoczonych. Kolejną atrakcją Inwałdu jest wybudowana nie tak dawno za niebotyczną kwotę 10 milionów złotych replika średniowiecznego zamku. Na jego dziedzińcu bardzo często organizowane są różnego rodzaju imprezy kulturalne oraz inscenizacje historyczne.

Park Miniatur Świat Marzeń - Plan

Ceny biletów
Park Miniatur:
- normalny: 25,00
- ulgowy: 20,00
- dzieci do lat 3
Zabytki i atrakcje w pobliżu (do 50 km)
Czy wiesz że?
W dwudziestoleciu międzywojennym budowany był swoisty Kult Józefa Piłsudskiego. Polegał on głównie na przypisywaniu Piłsudskiemu cech genialnego dowódcy, wybitnego stratega oraz wizjonera. Osobą, która także żywiła wielki szacunek i podziw dla marszałka był sam wódz III Rzeszy - Adolf Hitler. W 1935 roku w dniu pogrzebu Piłsudskiego flagi państwowe w Rzeszy na znak żałoby opuszczono do połowy masztu. Hitler uczestniczył we mszy świętej na cześć marszałka, jaka odprawiona została 18 maja 1935 roku w katedrze św. Jadwigi w Berlinie. Wzięli w niej udział także icznie wysoko postawieni przedstawiciele NSDAP i Wehrmachtu. Na początku II wojny światowej w 1939 roku po zdobyciu przez wojska niemieckie Krakowa, Hitler rozkazał wystawić straże honorowe przed grobem Piłsudskiego.
Reklama
Polub nas