Zamek Juval (Castel Juval)

Włochy
Kraj: Włochy
Kontynent: Europa
Kategoria: Zamki i pałace
Region: Trydent-Górna Adyga
Miejscowość: Naturns
GPS: N: 46°39'6.00", E: 10°58'3.10"
Zamek Juval
Zamek Juval to średniowieczna tyrolska warownia, położona na obrzeżach alpejskiej miejscowości Naturno. Pierwotny zamek wzniesiony został tu już w drugiej połowie XIII wieku. Głównym fundatorem warowni był Hugo von Montalban. Na przestrzeni wieków zamek wielokrotnie zmieniał swoich właścicieli. Warownia była tez sukcesywnie powiększana i rozbudowywana.
Obecenie w odrestaurowanym zamku ma swoją siedzibę jedno z pięciu górskich muzeów założonych przez znanego włoskiego podróżnika i alpinistę Reinholda Messnera (projekt MMM - Messner Mountain Museum). Zwiedzający mogą zobaczyć tu m in. bogate zbiory licznych rzeźb oraz pamiątek jakie zgromadził Messner podczas pobytu w Azji i Tybecie, galerię z obrazami Świętych Gór oraz imponującą kolekcje masek z pięciu kontynentów.
Zabytki i atrakcje w pobliżu (do 50 km)
Czy wiesz że?
We Włoszech w rejonie miasta Loreto uprawia się tak dużo winnej latorośli, że wytwarza się z niej nie tylko wspaniałe czerwone i białe wino, ale także kremy do twarzy i balsamy do ciała. Producenci twierdzą, że podobno działają odmładzająco.
Reklama
Polub nas