Zamek Löwenburg (Löwenburg)

Niemcy
Kraj: Niemcy
Kontynent: Europa
Kategoria: Zamki i pałace
Kraj związkowy: Hesja
GPS: N: 51°18'41.00", E: 9°24'31.00"
Zamek Löwenburg
Zamek Löwenburg - panorama
W pobliżu Kassel na terenie Hessji znajduje się wzniesiony na początku XIX wieku romantyczny neogotycki zamek nazywany także Lwim Zamkiem. Projektantem budowli był znany niemiecki architekt Heinrich Christoph Jussow. Głównym założeniem podczas budowy twierdzy, było nadanie jej takich cech takich aby sprawiała wrażenie zrujnowanego i opuszczonego średniowiecznego zamku. Jego właścicielem był landgraf Hesji-Kassel Wilhelm IX, od którego imienia pochodzi również nazwa otaczającego zamek malowniczego parku. Po śmierci został on pochowany w zamkowej krypcie.
Wnętrza warowni zostały zostały wyposażone w oryginalne średniowieczne meble, broń oraz liczne zbroje. Część sal została urządzona także w pełnym przepychu barokowym stylu.
Podczas II wojny światowej część zamku w skutek angielskich nalotów bombowych została zniszczona. Obecnie częściowo odbudowany stanowi jedną z ciekawszych atrakcji regionu a także imponujący przykład neogotyckiej niemieckiej architektury z przełomu XVIII i XIX wieku.
Zdjęcia [1]
Zamek Löwenburg
Zamki i pałace kefir· 715
Zabytki i atrakcje w pobliżu (do 50 km)
Czy wiesz że?
W 1879 roku w niemieckim mieście Ulm w domu przy Bahnhofstrasse B nr 135 urodził się słynny niemiecki fizyk żydowskiego pochodzenia Albert Einstein. Obecnie uważany jest on za jednego z największych fizyków-teoretyków XX wieku. W świecie nauki zasłynął głównie jako twórca ogólnej i szczególnej teorii względności, oraz jako współtwórca korpuskularno-falowej teorii światła.
Reklama
Polub nas