Zamek Löwenburg (Löwenburg)

Niemcy
Kraj: Niemcy
Kontynent: Europa
Kategoria: Zamki i pałace
Kraj związkowy: Hesja
GPS: N: 51°18'41.00", E: 9°24'31.00"
Zamek Löwenburg
Zamek Löwenburg - panorama
W pobliżu Kassel na terenie Hessji znajduje się wzniesiony na początku XIX wieku romantyczny neogotycki zamek nazywany także Lwim Zamkiem. Projektantem budowli był znany niemiecki architekt Heinrich Christoph Jussow. Głównym założeniem podczas budowy twierdzy, było nadanie jej takich cech takich aby sprawiała wrażenie zrujnowanego i opuszczonego średniowiecznego zamku. Jego właścicielem był landgraf Hesji-Kassel Wilhelm IX, od którego imienia pochodzi również nazwa otaczającego zamek malowniczego parku. Po śmierci został on pochowany w zamkowej krypcie.
Wnętrza warowni zostały zostały wyposażone w oryginalne średniowieczne meble, broń oraz liczne zbroje. Część sal została urządzona także w pełnym przepychu barokowym stylu.
Podczas II wojny światowej część zamku w skutek angielskich nalotów bombowych została zniszczona. Obecnie częściowo odbudowany stanowi jedną z ciekawszych atrakcji regionu a także imponujący przykład neogotyckiej niemieckiej architektury z przełomu XVIII i XIX wieku.
Zdjęcia [1]
Zamek Löwenburg
Zamki i pałace kefir· 799
Zabytki i atrakcje w pobliżu (do 50 km)
Czy wiesz że?
W Niemczech można kupić piwo marki AC/DC. AC/DC to australijski zespół muzyczny założony w Sydney w 1973 roku przez braci Angusa i Malcolma Youngów. Uznawani są oni m in. za pionierów muzyki hardrockowej i heavymetalowej wraz z takimi grupami Black Sabbath i Led Zeppelin
Reklama
Polub nas