Atlantica (Atlantica Park)

Włochy
Kraj: Włochy
Kontynent: Europa
Kategoria: Parki rozrywki
Region: Emilia-Romania
Miejscowość: Cesenatico
Strona Internetowa: www.atlanticapark.it
GPS: N: 44°12'37.17", E: 12°23'18.45"
Atlantica
Atlantica to jeden z największych i najczęściej odwiedzanych parków wodnych na obszarze włoskiej Riwiery Adriatyckiej. Park otwarty został w 1988 roku w portowej miejscowości Cesenatico i obecnie zajmuje powierzchnię blisko 100 tysięcy m2. Woda we wszystkich basenach jest podgrzewana i posiada stałą temperaturę 28°C. Nadzór nad prawidłowym działaniem wszystkich urządzeń włącznie z systemem uzdatniania wody wspomagany jest przez zaawansowane systemy elektroniczne.
Dla gości przygotowano tu liczne zjeżdżalnie oraz ślizgawki wodne. Niezależenie od wieku, każdy znajdzie coś dla siebie. Praktycznie każdego dnia na terenie parku organizowane są też różnego rodzaju imprezy, występy czy przedstawienia wodne. Największą atrakcją jest mająca blisko 400 metrową trasę zjeżdżalnia wodna Long Wawe - Anaconda.
Z myślą o zmotoryzowanych gościach Atlantica przygotowała także parking na którym dostępne jest blisko 1000 miejsc parkingowych.
Zdjęcia [10]
Atlantica
Parki rozrywki atlanticapark.it· 704
Atlantica
Parki rozrywki atlanticapark.it· 722
Atlantica
Parki rozrywki atlanticapark.it· 690
Atlantica
Parki rozrywki atlanticapark.it· 658
Atlantica
Parki rozrywki atlanticapark.it· 696
Atlantica
Parki rozrywki atlanticapark.it· 675
Zabytki i atrakcje w pobliżu (do 50 km)
Czy wiesz że?
Starożytny Rzym był pierwszym miastem w historii świata którego liczba mieszkańców przekroczyła milion. Dla porównania Londyn osiągnął taki wynik dopiero na początku XIX wieku, a Nowy Jork w 1875 roku.
Reklama
Polub nas