Atlantica (Atlantica Park)

Włochy
Kraj: Włochy
Kontynent: Europa
Kategoria: Parki rozrywki
Region: Emilia-Romania
Miejscowość: Cesenatico
Strona Internetowa: www.atlanticapark.it
GPS: N: 44°12'37.17", E: 12°23'18.45"
Atlantica
Atlantica to jeden z największych i najczęściej odwiedzanych parków wodnych na obszarze włoskiej Riwiery Adriatyckiej. Park otwarty został w 1988 roku w portowej miejscowości Cesenatico i obecnie zajmuje powierzchnię blisko 100 tysięcy m2. Woda we wszystkich basenach jest podgrzewana i posiada stałą temperaturę 28°C. Nadzór nad prawidłowym działaniem wszystkich urządzeń włącznie z systemem uzdatniania wody wspomagany jest przez zaawansowane systemy elektroniczne.
Dla gości przygotowano tu liczne zjeżdżalnie oraz ślizgawki wodne. Niezależenie od wieku, każdy znajdzie coś dla siebie. Praktycznie każdego dnia na terenie parku organizowane są też różnego rodzaju imprezy, występy czy przedstawienia wodne. Największą atrakcją jest mająca blisko 400 metrową trasę zjeżdżalnia wodna Long Wawe - Anaconda.
Z myślą o zmotoryzowanych gościach Atlantica przygotowała także parking na którym dostępne jest blisko 1000 miejsc parkingowych.
Zdjęcia [10]
Atlantica
Parki rozrywki atlanticapark.it· 726
Atlantica
Parki rozrywki atlanticapark.it· 749
Atlantica
Parki rozrywki atlanticapark.it· 712
Atlantica
Parki rozrywki atlanticapark.it· 684
Atlantica
Parki rozrywki atlanticapark.it· 725
Atlantica
Parki rozrywki atlanticapark.it· 698
Zabytki i atrakcje w pobliżu (do 50 km)
Czy wiesz że?
W 1221 roku w Padwie (Włochy) założono jeden z pierwszych na świecie uniwersytetów, w którym wykładał później słynny Galileusz.
Reklama
Polub nas