Zamek Aragoński (Castello Aragonese)

Włochy
Kraj: Włochy
Kontynent: Europa
Kategoria: Zamki i pałace
Region: Kampania
Miejscowość: Ischia Ponte
Strona Internetowa: www.castelloaragonese.it
GPS: N: 40°43'53.35", E: 13°57'55.22"
Zamek Aragoński
Zamek Aragoński - panorama
Zamek Aragoński usytuowany jest na północnym krańcu Zatoki Neapolitańskiej na wysokiej malowniczej powulkanicznej skale we wschodniej części włoskiej wyspy Ischia.
Pierwotna warownia wzniesiona została tu już w 474 roku p.n.e. przez tyrana Geli - Hierona I. Na przestrzeni wieków zamek wielokrotnie przechodził z rąk do rąk. Władali nim kolejno Rzymianie, Wizygoci, Wandalowie, Arabowie, Normanowie i Andegaweni.
W 1441 roku król Aragonii, późniejszy król Neapolu Alfons V Aragoński ufortyfikował zamek a także zlecił wybudowanie przeszło 200 metrowej kamiennej grobli łączącej mury zamku z pozostałą częścią wyspy. W tym czasie warownia służyła jako schronienie dla miejscowej ludności przed ciągłymi atakami piratów.
Obecnie Zamek Aragoński stanowi ważne centrum kulturalne i turystyczne wyspy, w którym odbywają się wystawy i koncerty. Z tarasu widokowego znajdującego się na jego wieży rozpościera się przepiękna panorama pobliskiego Ischia Ponte.
Zdjęcia [5]
Zamek Aragoński
Zamki i pałace Bananas· 945
Zamek Aragoński
Zamki i pałace Bananas· 831
Zamek Aragoński
Zamki i pałace Bananas· 672
Zamek Aragoński
Zamki i pałace Bananas· 931
Zamek Aragoński
Zamki i pałace Bananas· 834
Zabytki i atrakcje w pobliżu (do 50 km)
Czy wiesz że?
Znajdująca się na Sycylii - Etna (3340 metry n.p.m.) jest najwyższym czynnym wulkanem Europy i najwyższą górą Włoch poza masywem alpejskim. Kratery oraz zbocza Etny w okresie zimowym bardzo chętnie są wykorzystywane przez narciarzy. Jeden ze starożytnych mitów opowiada, że jakoby we wnętrzu wulkanu żyje stugłowy olbrzym Tyfon, który został zamknięty tam przez Zeusa.
Reklama
Polub nas