Ogród Hidcote Manor (Hidcote Manor Garden)

Wielka Brytania
Kraj: Wielka Brytania
Kontynent: Europa
Kategoria: Przyroda
Część: Anglia
GPS: N: 52°5'6.75", W: 1°44'33.94"
Znajdujący się w Gloucestershire Hidcote Manor Gardens, jest jednym z najczęściej odwiedzanych ogrodów na terenie Wielkiej Brytanii. Ten typowy angielski ogród stworzony został na początku XX wieku przez Amerykanina, Majora Lawrence Johnstona (1871–1958). Johnston urodził się w Paryżu w zamożnej amerykańskiej maklerskiej rodzinie. Po ukończeniu studiów w Cambridge (Trinity College) służył w czasie I wojny światowej w armii brytyjskiej. Jego największą życiową pasją były podróże oraz ogrody. Podróżując po świecie zwoził on do odziedziczonej po matce XVII wiecznej posiadłości w Hidcote różnego rodzaju rośliny, drzewa i krzewy z całego świata. Bardzo szybko Hidcote Manor Gardens Manor stało się znanym ogrodem w Wielkiej Brytanii.
Po przejęciu posiadłości Johnstona przez National Trust (organizacja zajmującą się konserwowaniem zabytków i przyrody), Ogrody Hidcote Manor stały się pierwszym tego typu obiektem udostępnionym przez organizację dla zwiedzających.
Ogród podzielony jest na przeszło dwadzieścia otoczonych żywopłotami lub murkami tematycznych pokoi. Każdy z nich posiada swój własny unikalny klimat i charakter. Jedne charakteryzują się precyzyjnie przystrzyżonymi roślinnymi a inne zaś starannie i harmonijnie skomponowanymi kolorystycznie rabatami. Zobaczyć tu możemy m in. wiele rzadkich czy egzotycznych krzewów i drzew.
Zabytki i atrakcje w pobliżu (do 50 km)
Czy wiesz że?
W XVII wieku w Londynie można było się ubezpieczyć od trafienia do piekła.
Reklama
Polub nas