Albena

Plaże, morza, jeziora i rzeki
Kategoria: Plaże, morza, jeziora i rzeki
Kontynent: Europa
Kraj: Bułgaria Bułgaria
Obwód: Dobricz
Strona www: www.albena.bg
Albena
Albena
Albena to nowoczesny nadmorski kurort w północno-wschodniej Bułgarii, położony na wybrzeżu Morza Czarnego. Miasto położone jest około 30 km na północ od Warny i 14 km od Złotych Piasków. Nazwa miejscowości pochodzi od bohaterki sztuki jednego z najwybitniejszych pisarzy bułgarskich okresu międzywojennego Jordana Jowkowa - Ałbeny.
Rozwój kurortu przypada na koniec lat sześćdziesiątych XX wieku co czyni go jednym z najmłodszych nadmorskich ośrodków wypoczynkowych w Bułgarii. Na turystów czeka tu niezliczona ilość atrakcji i rozrywek (kasyna, tawerny, liczne kluby nocne czy dyskoteki) oraz piaszczysta plaża o długości około 6 km i szerokości do 150 m. Albena odznaczona została Błękitną Flagą, która przyznawana jest tylko dla ekologicznie czystych regionów. Po kurorcie jeździ sezonowa kolejka (chu-chu), a z miejscowych hoteli na plażę dowożą turystów bezpłatne autobusy.
Każdego roku dobywają się tu rajdy samochodowe, festiwal piosenki dziecięcej a także międzynarodowe turnieje siatkówki plażowej.

Albena - Zdjęcia [0]

Albena

Na mapie
GPS: N: 43°21'59.51", E: 28°4'49.02"
W pobliżu (do 50 km)

torbowo.pl
© 2014 - Navtur.pl - info(at)navtur.pl
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki cookie.