Twierdza Kufstein (Festung Kufstein)

Austria
Kraj: Austria
Kontynent: Europa
Kategoria: Bunkry, Twierdze
Kraj związkowy: Tyrol
Miejscowość: Kufstein
Strona Internetowa: www.festung.kufstein.at
GPS: N: 47°34'50.92", E: 12°10'8.05"
Twierdza Kufstein
Twierdza Kufstein - panorama
Twierdza Kufstein stanowi jedną z najbardziej imponujących budowli Tyrolu. Znajduje się ona w małej miejscowości Kufstein położonej pomiędzy górami Kasier a Alpami Bawaskimi. Jej historia sięga początków XIII wieku, kiedy to w dokumentach historycznych wymieniona była jako Castrum Caofstein stanowiąca własność biskupów Regensburga. W 1504 roku twierdza została zdobyta przez cesarza Maksymiliana I. Po przejęciu warowni cesarz rozbudował twierdzę a także wzmocnił mury obronne. Z tego okresu pochodzi właśnie nazwana na cześć cesarza najbardziej imponująca Wieża Cesarska (Kaiserturm). Kolejna rozbudowa twierdzy miała miejsce w XVII wieku. Do 1814 roku twierdza wchodziła w skład Bawarii.
Teren który zajmuje twierdza, jest większy od zabytkowego centrum miasta, a w niektórych miejscach mury warowni mają 5 metrów grubości. Obecnie w jej wnętrzach znajduje się Muzeum Regionalne w którym podziwiać możemy wiele eksponatów pochodzących z okolicznych wykopalisk. W jednej z wież twierdzy, zobaczyć możemy potężne Organy Bohaterów (Heldenogel) wybudowane w 1931 roku dla upamiętnienia niemieckich i austriackich żołnierzy poległych w czasie I Wojny Światowej.
Zdjęcia [1]
Twierdza Kufstein
Bunkry, Twierdze zenial· 558
Zabytki i atrakcje w pobliżu (do 50 km)
Czy wiesz że?
W Wiedeńskim Kunsthistorisches Museum (Muzeum Historii Sztuki) znajduje się największy znany na świecie wrób stworzony z jednego kawałka szmaragdu (odmiana berylu - minerału należącego do grupy krzemianów). Jest nią ciemnozielona rzeźbiona waza o wysokości 10 cm i masie 2681 karatów.
Reklama
Polub nas