Ermitaż Santa Caterina del Sasso (Eremo di Santa Caterina del Sasso)

Włochy
Kraj: Włochy
Kontynent: Europa
Kategoria: Obiekty sakralne
Region: Lombardia
Strona Internetowa: santacaterinadelsasso.com
GPS: N: 45°52'37.62", E: 8°35'49.72"
Ermitaż Santa Caterina del Sasso
Ermitaż Santa Caterina del Sasso - panorama
Ermitaż Santa Caterina del Sasso to jeden z najpiękniejszych i najbardziej urokliwych miejsc w otoczeniu jeziora Maggiore. Kompleks budynków o charakterze religijnym wznosi się na wąskiej półce skalnej wznoszącej się około 15 metrów od lustra wody i 70 metrów od szczytu wzniesienia. Do kompleksu klasztornego można się dostać łódką od strony jeziora oraz nowo otwartą ścieżką od strony miejscowości Leggiuno.
Według miejscowych legend pustelnia została założona w XII lub XIII wieku przez bogatego kupca Alberto Besozziego z Arolo. Kaplica powstała w miejscu gdzie udało mu się schronić przed nagłą nawałnicą, która złapała go podczas przeprawy przez jezioro. Bogaty kupiec rozdał cały swój majątek i poświęcił życie modlitwie oraz pokucie. Obok kaplicy wkrótce powstały kolejne budowle sakralne. Na uwagę zasługuje zdobiony pięknymi freskami kościół San Nicola oraz kaplica pod wezwaniem Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w której znajdują się relikwie Alberta Besozziego.
Zdjęcia [4]
Ermitaż Santa Caterina del Sasso
Obiekty sakralne snowman· 671
Ermitaż Santa Caterina del Sasso
Obiekty sakralne snowman· 641
Ermitaż Santa Caterina del Sasso
Obiekty sakralne snowman· 656
Ermitaż Santa Caterina del Sasso
Obiekty sakralne snowman· 614
Zabytki i atrakcje w pobliżu (do 50 km)
Czy wiesz że?
We Włoszech w rejonie miasta Loreto uprawia się tak dużo winnej latorośli, że wytwarza się z niej nie tylko wspaniałe czerwone i białe wino, ale także kremy do twarzy i balsamy do ciała. Producenci twierdzą, że podobno działają odmładzająco.
Reklama
Polub nas