Pałac i Park Ettersburg (Schloss und Park Ettersburg)

Niemcy
Kraj: Niemcy
Kontynent: Europa
Kategoria: Zamki i pałace
Kraj związkowy: Turyngia
Strona Internetowa: www.schlossettersburg.de
GPS: N: 51°1'56.62", E: 11°16'26.24"
Pałac i Park Ettersburg - panorama
Pałac Ettersburg wzniesiony został w latach 1706-1712 jako letnia rezydencja siostry króla Prus Fryderyka Wielkiego księżnej Anny Amalii. Projektantem pałacu był niemiecki architekt tworzący w okresie baroku Gottfried Heinrich Krohne. W 1845 roku pałac został otoczony zaprojektowanym w angielskim stylu parkiem. W czasach świetności pałac był miejscem spotkań kulturalnych oraz artystycznych. Gościł takie osobistości jak Johann Wolfgang Goethe, Friedrich Justin Bertuch, Franz Liszt, Hans Christian Andersen czy Johann Gottfried Herder.
Obecnie w odrestaurowanym obiekcie znajduje się centrum konferencyjne oraz hotel. W weekendy zaś Pałac Ettersburg udostępniony jest dla turystów.
Zdjęcia [3]
Pałac i Park Ettersburg
Zamki i pałace greg· 611
Pałac i Park Ettersburg
Zamki i pałace greg· 640
Pałac i Park Ettersburg
Zamki i pałace greg· 712
Zabytki i atrakcje w pobliżu (do 50 km)
Czy wiesz że?
Każdego roku w okresie Bożego Narodzenia na głównym rynku Altmarkt w Dreźnie (stolica Saksonii) organizowany jest słynny jarmark Striezelmarkt. Jest to najstarsza i największa tego tupu impreza w całych Niemczech, której tradycja sięga XV wieku. Swoją nazwę zawdzięcza drożdżowej plecionej bułce z bakaliami - Striezel (obecna jej nazwa to Dresdner Christollen).
Reklama
Polub nas