Europa-Park

Niemcy
Kraj: Niemcy
Kontynent: Europa
Kategoria: Parki rozrywki
Kraj związkowy: Badenia-Wirtembergia
Miejscowość: Rust
Strona Internetowa: europapark.de
GPS: N: 48°15'50.96", E: 7°43'13.15"
Europa-Park
Europa-Park - panorama
Europa-Park to po paryskim Disneylandzie najbardziej popularnych parków rozrywki w Europie. Otwarty został w 1975 roku i każdego roku odwiedzany jest przez kilka milionów osób.
Europa-Park znajduje się w niewielkiej niemieckiej miejscowości Rust, położonej w dolinie rzeki Ren w bezpośrednim sąsiedztwie francuskiej granicy. Park podzielony jest na 13 stref tematycznych reprezentujących różne kraje i regiony Europy (m in: Niemcy, Skandynawia, Rosja, Włochy, Islandia czy Grecja). W sumie na odwiedzających czeka tu przeszło 120 różnego rodzaju atrakcji i zabaw rozlokowanych na powierzchni około 70 hektarów.
Największym zainteresowaniem cieszą się kolejki górskie. Najbardziej oblegane są kolejno rollercoaster Blue Fire, kolejka wodna Poseidon oraz będącą jedną z największych i najszybszych w Europie - rollercoaster Silver Star. Jej wagoniki osiągają prędkość do 127 km/h a przeciążenia dochodzą do 4 g.
Na terenie parku znajdują się także liczne hotele, pensjonaty kemping oraz kino 4D.
Godziny otwarcia
- od 23 marca do 3 listopada w godz. 9:00-18:00
- od 23 listopada do 6 stycznia w godz: 11:00-19:00
Zdjęcia [4]
Europa-Park
Parki rozrywki kefir· 497
Europa-Park
Parki rozrywki kefir· 455
Europa-Park
Parki rozrywki kefir· 470
Europa-Park
Parki rozrywki kefir· 459
Zabytki i atrakcje w pobliżu (do 50 km)
Czy wiesz że?
Pejoratywne określenie Niemców mianem "Szwaby" pochodzi od nazwy jednej z krain (Szwabia) wchodzących w skład tego kraju. W Polsce pojawiło się ono prawdopodobnie wraz z osadnikami, którzy przywędrowali niegdyś na tereny naszego kraju. Znacznie łatwiej wytłumaczyć jest pogardliwe określanie Niemców mianem "Szkop", które wywodzi się od dawnego polskiego słowa "skop" oznaczającego kastrowanego barana.
Reklama
Polub nas