Mirabilandia

Włochy
Kraj: Włochy
Kontynent: Europa
Kategoria: Parki rozrywki
Region: Emilia-Romania
Strona Internetowa: www.mirabilandia.it
GPS: N: 44°20'16.80", E: 12°15'48.60"
Mirabilandia
Mirabilandia - panorama
Mirabilandia to największy adriatycki park rozrywki we Włoszech położony w pobliżu Rawenny. Zajmuje obszar blisko 30 ha z czego jedna trzecia przeznaczona na atrakcje wodne. Mirabilandia podzielona jest na siedem stref tematycznych:
1. Bimboboli - strefa przeznaczona wyłącznie dla najmłodszych (dzieci w wieku od 3 do 10 lat),
2. Adventureland - przygoda,
3. La citta di Sian Ka'an - atrakcje i przygody z Krainy Majów,
4. La vecchia Europa - tradycyjne wesołe miasteczko,
5. Motorworld - pojazdy wodne, drogowe i szynowe,
6. Dolcevita Studios,
7. Mirabilandia Beach - plaża z basenami i zjeżdżalniami.
W parku znajduje się także otwarty w 1999 roku 90 metrowy drugi co do wielkości po London Eye diabelski młyn, który ze względu na ilość zainstalowanych na nim żarówek trafił do Księgi Rekordów Guinnessa. Każdego roku Mirabilandia zyskuje nowe zabawy i atrakcje. W 2009 roku otwarta została nowa kolejka górska (rollercoaster) o nazwie iSpeed, która od razu zdobyła bardzo dużą popularność i stała się jedną z głównych atrakcji parku.
Zabytki i atrakcje w pobliżu (do 50 km)
Czy wiesz że?
Znajdująca się na Sycylii - Etna (3340 metry n.p.m.) jest najwyższym czynnym wulkanem Europy i najwyższą górą Włoch poza masywem alpejskim. Kratery oraz zbocza Etny w okresie zimowym bardzo chętnie są wykorzystywane przez narciarzy. Jeden ze starożytnych mitów opowiada, że jakoby we wnętrzu wulkanu żyje stugłowy olbrzym Tyfon, który został zamknięty tam przez Zeusa.
Reklama
Polub nas