Mirabilandia

Włochy
Kraj: Włochy
Kontynent: Europa
Kategoria: Parki rozrywki
Region: Emilia-Romania
Strona Internetowa: www.mirabilandia.it
GPS: N: 44°20'16.80", E: 12°15'48.60"
Mirabilandia
Mirabilandia - panorama
Mirabilandia to największy adriatycki park rozrywki we Włoszech położony w pobliżu Rawenny. Zajmuje obszar blisko 30 ha z czego jedna trzecia przeznaczona na atrakcje wodne. Mirabilandia podzielona jest na siedem stref tematycznych:
1. Bimboboli - strefa przeznaczona wyłącznie dla najmłodszych (dzieci w wieku od 3 do 10 lat),
2. Adventureland - przygoda,
3. La citta di Sian Ka'an - atrakcje i przygody z Krainy Majów,
4. La vecchia Europa - tradycyjne wesołe miasteczko,
5. Motorworld - pojazdy wodne, drogowe i szynowe,
6. Dolcevita Studios,
7. Mirabilandia Beach - plaża z basenami i zjeżdżalniami.
W parku znajduje się także otwarty w 1999 roku 90 metrowy drugi co do wielkości po London Eye diabelski młyn, który ze względu na ilość zainstalowanych na nim żarówek trafił do Księgi Rekordów Guinnessa. Każdego roku Mirabilandia zyskuje nowe zabawy i atrakcje. W 2009 roku otwarta została nowa kolejka górska (rollercoaster) o nazwie iSpeed, która od razu zdobyła bardzo dużą popularność i stała się jedną z głównych atrakcji parku.

Mirabilandia - Plan

Zabytki i atrakcje w pobliżu (do 50 km)
Czy wiesz że?
Z Florencji pochodzi słynny włoski pisarz i dziennikarz Carlo Lorenzini (znany głównie pod pseudonimem Carlo Collodi), Jest on autorem książki o sympatycznym drewnianym pajacyku zwanym Pinokio. Zmarł on nieświadomy wielkiej kariery swojej powieści, która tak na prawdę była satyrą na stosunki panujące między ludźmi. Pochowany został w bazylice San Miniato al Monte we Florencji.
Reklama
Polub nas