Zamek Kirby Muxloe (Kirby Muxloe Castle)

Wielka Brytania
Kraj: Wielka Brytania
Kontynent: Europa
Kategoria: Zamki i pałace
Część: Anglia
Miejscowość: Kirby Muxloe
Strona Internetowa: www.kirbymuxloe.net/history/kirby-muxloe-castle/
GPS: N: 52°38'12.01", W: 1°13'37.75"
Zamek Kirby Muxloe - panorama
Kirby Muxloe to niewielka miejscowość w środkowej Anglii (hrabstwo Leicestershire), położona około 7 km w kierunku zachodnim od miasta Leicester. Jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych są pozostałości dawnego ceglanego dworu warownego (Kirby Muxloe Castle). Budowę warowni rozpoczął w 1480 roku angielski szlachcic William Hastings. Po trzech latach prace zostały jednak wstrzymane, kiedy to oskarżony o zdradę William został stracony z rozkazu ówczesnego króla Anglii - Ryszarda III (1452-1485).
Przez jakiś czas zamek zamieszkiwała rodzina Williama jednak w XVI wieko został on definitywnie opuszczony i od tego czasu zaczął popadać w ruinę. Obecnie częściowo odrestaurowany udostępniony jest dla odwiedzających.
Godziny otwarcia
- od 1 maja do 31 sierpnia w soboty, niedziele i święta
Zabytki i atrakcje w pobliżu (do 50 km)
Czy wiesz że?
Wbrew powszechnemu mniemaniu obchodzenie 14 lutego dnia św. Walentego, to nie pomysł speców od marketingu amerykańskich sieci handlowych. Zwyczaj ten zapoczątkowany został przez szkockiego poetę i powieściopisarza Waltera Scotta. A dokładnie stało się to za sprawą, żyjących w okresie średniowiecza bohaterów jego powieści zatytułowanej "Piękne dziewczę z Perth". To właśnie na kartach tej książki wyczytać możemy o pewnej szkockiej legendzie głoszącej, że w dzień św. Walentego paki łączą się w pary, co zainspirowało piękną Katarzynę do obdarowania swego ukochanego Henryka pocałunkiem.
Reklama
Polub nas