Zamek Kirby Muxloe (Kirby Muxloe Castle)

Wielka Brytania
Kraj: Wielka Brytania
Kontynent: Europa
Kategoria: Zamki i pałace
Część: Anglia
Miejscowość: Kirby Muxloe
Strona Internetowa: www.kirbymuxloe.net/history/kirby-muxloe-castle/
GPS: N: 52°38'12.01", W: 1°13'37.75"
Zamek Kirby Muxloe - panorama
Kirby Muxloe to niewielka miejscowość w środkowej Anglii (hrabstwo Leicestershire), położona około 7 km w kierunku zachodnim od miasta Leicester. Jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych są pozostałości dawnego ceglanego dworu warownego (Kirby Muxloe Castle). Budowę warowni rozpoczął w 1480 roku angielski szlachcic William Hastings. Po trzech latach prace zostały jednak wstrzymane, kiedy to oskarżony o zdradę William został stracony z rozkazu ówczesnego króla Anglii - Ryszarda III (1452-1485).
Przez jakiś czas zamek zamieszkiwała rodzina Williama jednak w XVI wieko został on definitywnie opuszczony i od tego czasu zaczął popadać w ruinę. Obecnie częściowo odrestaurowany udostępniony jest dla odwiedzających.
Godziny otwarcia
- od 1 maja do 31 sierpnia w soboty, niedziele i święta
Zabytki i atrakcje w pobliżu (do 50 km)
Czy wiesz że?
Sandwicz stanowi jeden z podstawowych elementów angielskiej kuchni. Ta popularna przekładana kanapka powstała w drugiej połowie XVIII wieku, kiedy to John Montagu (czwarty lord miasta Sandwich), zgłodniawszy podczas gry w karty, zniecierpliwiony długim oczekiwaniem na posiłek, polecił żeby po prostu wsunięto mu kawałek mięsa pomiędzy dwie kromki chleba. Wkrótce potem rozkazał aby takie posiłki przynoszone były mu wprost do biura co w konsekwencji przyczyniło się do popularyzacji sandwicza.
Reklama
Polub nas