Zamek Mirwart (Château de Mirwart)

Belgia
Kraj: Belgia
Kontynent: Europa
Kategoria: Zamki i pałace
Prowincja: Luksemburgia
Miejscowość: Mirwart
GPS: N: 50°3'16.67", E: 5°15'28.10"
Zamek Mirwart - panorama
Mirwart to niewielka wioska w południowo-wschodniej Belgii, położona nad rzeką Lomme w pobliżu miasta Saint-Hubert. Główną atrakcją turystyczną jest tu usytuowany w zakolu rzeki na malowniczym skalnym cyplu okazały zamek. Jego początki sięgają XI wieku, kiedy to w miejscu obecnej budowli znajdował się warowny gród obronny. W owym czasie stanowił on część Księstwa Lotaryngii. W kolejnych wiekach twierdza wielokrotnie zmieniał swoich właścicieli, a także była sukcesywnie powiększana i rozbudowywana. W drugiej połowie XVII wieku w czasie wojny Francji z koalicją hiszpańsko-austriacko-lotaryńską rezydencja została dotkliwie uszkodzona. Pierwsze prace konserwacyjne na zamku przeprowadzone zostały już na początku XVIII wieku. Jednak gruntowna renowacja całej posiadłości przeprowadzona została dopiero w połowie XIX wieku.

Ciekawostki
- Na początku XXI wieku zamek Mirwart wraz z działką na której się znajduje wystawiony został na sprzedaż. Posiadłość wyceniona została na 3 750 000 euro.
Zabytki i atrakcje w pobliżu (do 50 km)
Czy wiesz że?
Na igrzyskach olimpijskich w Antwerpii jakie odbyły się w 1920 roku po raz pierwszy pojawiła się flaga olimpijska z pięcioma kołami. Splatają one się ze sobą i symbolizują braterstwo i sportową więź pięciu kontynentów: Europy (kolor niebieski), Azji (kolor żółty), Afryki (kolor czarny), Australii (kolor zielony) i Ameryki (kolor czerwony).
Reklama
Polub nas