Zamek Bouillon (Château de Bouillon)

Zamki i pałace
Kategoria: Zamki i pałace
Kontynent: Europa
Kraj: Belgia Belgia
Prowincja: Luksemburgia
Miejscowość: Bouillon
Strona www: www.bouillon-initiative.be
Zamek Bouillon
Zamek Bouillon
Bouillon to miasto w południowej Belgii (Ardeny), położone w malowniczym zakolu rzeki Semois (dopływ Mozy). Główną jego atrakcją turystyczną jest majestatyczny średniowieczny zamek obronny.
Najstarsze wzmianki historyczne o warownym zamku w Bouillon pochodzą z 988 roku. Jednak przypuszcza się że już w VIII wieku istniała tu drewniana ufortyfikowana twierdza.
W XI wieku właścicielem zamku był słynny rycerz i jeden z przywódców pierwszej wyprawy krzyżowej do Jerozolimy jaka została przeprowadzona w 1096 roku - Godfryd z Bouillon. To właśnie pieniądze uzyskane ze sprzedaży warowni pozwoliły Godfrydowi na realizację krucjaty do ziemi świętej.
W późniejszym czasie zamek pełnił rolę twierdzy broniącej biegnącego z północy na południe pasa oddzielającego Dolną Lotaryngię od Górnej. W czasach swojej największej świetności warownia mieściła w sobie drużynę 200 rycerzy i uważana była za nie do zdobycia.
Kolejnymi właścicielami warowni przez prawie sześć kolejnych stuleci byli biskupi Liege. Następnie przejęła go rodzina La Marck a później zamek wszedł w posiadane króla Francji - Ludwika XIV, który to zlecił jego przebudowę zgodnie z nowoczesnymi założeniami militarnymi. Za przebudowę odpowiedzialny był znany i ceniony francuski architekt i inżynier wojskowy Sebastien Vauban (1633-1707).
Obecnie Zamek Bouillon to jedna z najlepiej zachowanych średniowiecznych budowli tego typu w Belgii.

Godziny otwarcia
- zamek czynny jest codziennie od marca do 11 listopada
Ceny biletów
- normalny: 6,50 EUR
- ulgowy: 4,50 EUR
Zamek Bouillon - Zdjęcia [0]

Zamek Bouillon

Na mapie
GPS: N: 49°47'29.31", E: 5°3'54.15"
W pobliżu (do 50 km)

torbowo.pl
© 2014 - Navtur.pl - info(at)navtur.pl
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki cookie.